Jury

 

 

Renata Chołuj, Przewodnicząca Jury Nagrody Identitas od 2018 roku. Zajmowała się promocją czytelnictwa w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracowała także w Biurze Rzecznika Praw Dziecka. Przez ostatnie lata promowała kulturę i język polski w Holandii, ostatnio przenosząc swoją aktywność do Londynu. Wydała satyryczną książkę Geriavity. Powieść w 49 kapsułkach oraz powieść Stan podgorączkowy. W latach 2014-2017 była dyrektorem literackim Fundacji Identitas.

 

 

urb2

 

Maciej Urbanowski, to ceniony krytyk i historyk literatury polskiej, kierownik katedry krytyki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, autor licznych publikacji w „Arcanach”, „Dekadzie Literackiej”, „Europie”, „Pamiętniku Literackim”, „Rzeczpospolitej”, „Ruchu Literackim”, „Tekstach Drugich” czy „44/Czterdzieści i Cztery”.

 

 

lisicki

 

 

Paweł Lisicki, pisarz, publicysta i redaktor naczelny tygodnika opinii „Do Rzeczy”. Wcześniej pracował między innymi jako  redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” oraz współzałożyciel i  redaktor naczelny tygodnika „Uważam Rze”. Jest autorem kilkunastu książek. Tłumaczył Martina Bubera, Karla Adama i Victora Fariasa. W 2017 r. wydał książkę pt. Luter. Ciemna strona rewolucji.

 

 

 

 

 

Krzysztof Masłoń jest jednym z najbardziej znanych współczesnych krytyków literackich w Polsce. Przez wiele lat współpracował z  „Rzeczpospolitą” i Magazynem Literackim „Książki”, a od 2012 również z tygodnikiem „Do Rzeczy”.  Krzysztof Masłoń jest także pisarzem, publicystą i jurorem Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” oraz Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.