Fundacje maskują gminy

Drodzy założyciele i kierownicy fundacji i stowarzyszeń,

Każdy z nas pochodzi z jakiejś gminy. Miejskiej, miejsko-wiejskiej lub wiejskiej. Jest ich w Polsce blisko 2500. W samej Warszawie fundacji i stowarzyszeń pro bono działa (bo zarejestrowanych jest znacznie więcej) ponad osiem tysięcy, a w sześciu największych miastach blisko dwadzieścia pięć tysięcy. O firmach nie wspominamy, bo komercyjny interes, a bywa, że i ratowanie miejsc pracy, nie zawsze są do pogodzenia z odpowiedzialnością społeczną.

Gdyby choć jedna dziesiąta pomocowych organizacji pozarządowych zaopatrzyła każda jedną gminę w niedrogi, przecież, zestaw maseczek i rękawiczek dla pracowników MOPS, GOPS i hospicjów, sytuacja poprawiłaby się bardzo szybko. Na rynku (i w dostawach z Azji) jest wystarczająca ilość tych towarów, do nabycia od ręki w cenach hurtowych, które w licznych sklepach on-line obowiązują już od poziomu 100 sztuk. Zasłanianie się obowiązkami państwa w takiej sytuacji trudno uznać za odpowiedzialne.

Zachęcamy Was do działania już dziś.

PS – Fundacja Identitas właśnie zaopatrzyła w 600 kompletów Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotowie, a już niedługo wspomoże inne instytucje z powiatu złotowskiego.